בואו לבקר בשיעורי האייקידו שלנו!
להיות אלוף זה להגדיר מחדש את אפשרויות האדם
הגנה עצמית ואימון גופני השומר על בריאות לאורך זמן
תנועת גוף קלילה
אימונים באווירה חברית ונעימה
אייקידו » מאמרים » השיעור

השיעור

אימון אייקידו
שתפו חברים ברשתות חברתיות:

צורת הלימוד בשיעור תואמת את הפדגוגיה המזרחית, כלומר מהגלובלי אל הפרטי. או במילים אחרות מעקרונות הבסיס המשותפים לכל תרגול אייקידו אל תוך היישום שלהם בטכניקות שונות.

לשיעור שלושה שלבים:

הכנה – מטרת שלב זה היא להכין את הגוף לקראת השיעור בעזרת תנועת שרירים ומפרקים, ואף יותר חשוב מכך היא להכשיר פסיכולוגית את התלמידים בעזרת טכניקות נשימה נכונה לקראת הדיוק והמשמעת הנדרשים באומנות לחימה.

תרגול תנועה וטכניקות – זהו השלב העיקרי בשיעור שבו מתורגל האייקידו הלכה למעשה. יש לזכור כי אין שיעורים מיוחדים למתחילים כך שכל תלמיד מתרגל לפי יכולתו באותו הזמן. ניתן לחלק את התרגול הדינמי לשלוש רמות שונות:

גו נו קייקו (Go No Keiko) – תרגול של טכניקות ממצב ללא תנועה. מטרת השלב היא ללמוד את הביו-מכניקה של התנועה, את כיווני המפרקים והשרירים, ואת הפרטים הטכניים של התרגיל הספציפי.

ג'ו נו קייקו (Ju No Keiko) – זהו תרגול דינמי בו שותף אחד יוזם את ההתקפה, והשני מתאים עצמו למהירות ולכיוון ללא התנגדות או הפעלת כוח.

ריו נו קייקו (Ryu No Keiko) – בתרגול זה הטורי מאפשר לאייטה (התוקף) לצאת להתקפה בזמן ובצורה שנוחה לו. התוקף בעצם מאבד את היוזמה ולפני צאתו להתקפה הוא כבר מנוטרל. זהו ככל הנראה התרגול שאו-סנסאי התכוון אליו באמירתו:

" Even before the adversary has attacked, he is already controled"

חזרה לרוגע – תוך שימוש בטכניקות של נשימה, מדיטציה ומתיחות, חוזרים המתאמנים למצב גופני ומנטלי רגוע לקראת צאתם מהדוג'ו.

שיחה